Bun venit la Clinica Angiomedica

Clinica Angiomedica este un centru medical nou și modern specializat în recuperarea medicală pre și post intervenții cardiovasculare. Aceasta se găsește în spațiul fostei Clinici de Cardiologie Angiomed din cadrul ”Institutului de Diabet, Nutriție și Boli ale metabolismului Prof. Dr. Nicolae Paulescu”, care datorită numărului mare de pacienți cu afecțiuni cardiovasculare a fost transformată în Spital de Boli Cardiovasculare Angiomedica din Strada Cosminului, nr. 13.

Astfel, Clinica Angiomed a devenit Clinică specializată și dedicată Recuperării Medicale pre și post intervenții cardiovasculare, oferind toate serviciile medicale și specializările care să ajute pacientul cu afecțiuni cardiovasculare și nu numai să se recupereze prin kinetoterapie și alte terapii alternative.

Printre serviciile pe care le puteți găsi în Clinica de recuperare Angiomedica se numără: Kinetoterapie, Masaj terapeutic, Fizioterapie, Recuperare cardiovasculară, Acupunctură și altele. Mai multe despre serviciile noastre medicale găsiți aici

Echipa medicală a Clinicii noastre însumează atât medici cardiologici cu vastă experiență în sănătatea inimii, medici cu competențe în imagistică (ecocardiografie, ecografie Doppler venos, etc)și alte investigații cardiace precum testele HOLTER sau cele de efort, terapeuți supraspecializați în kinetoterapie și alte terapii alternative, precum și specialiști în tehnici de masaj terapeutic, limfatic sau somatic.

De asemnea, o parte din serviciile medicale oferite la Clinica de recuperare pot fi decontate de CASMB și pot fi accesate de pacienți pe baza BILETULUI DE TRIMITERE



SERVICII MEDICALE

 



  • Prevenție și recuperare cardiovasculară


  • Kinetoterapie



  • Acupunctură



  • Masaj terapeutic și Fizioterapie



  • Consultații medicină generală



  • Medicină de familie



  • Consultații cardiologie


ECHIPA MEDICALĂ

 



  • DR. OPREA GHEORGHE
    Medic primar medicina interna
    Competente in Ecografia generala si Ecografia Doppler: Doppler vascular, Doppler venos, Ecografie carotidiana, Ecografie abdominala

    * Cu bilet de trimitere de la medicul de familie, se deconteaza un singur serviciu din cele de mai sus

    PROGRAM : MIERCURI 15:00 – 17:00

  • DR. MATEI CORINA
    Medic Specialist Cardiologie
    - Consultatii de specialitate cardiologie
    - Electrocardigrama – ECG
    - Test de effort
    - Ecografie de cord
    - Monitorizare/interpretare holter ECG / TA ( Tensiune )

    * Cu bilet de trimitere de la medicul de familie, se deconteaza consultul si ecg-ul sau poate fi folosit doar pentru decontarea unui singur serviciu, cum ar fi ecocardiografie de cord / montare holter (TA/ECG) / test de efort

    PROGRAM : LUNI 09:00 – 14: 00
    VINERI 09: 00 – 14 :00

  • PROF. DR. TINTOIU ION
    Medic primar cardiologie
    - Consultatii
    - ECG
    - Ecografie de cord

    PROGRAM : LUNI 16:00 – 19:15

  • DR. CROITORESCU CARMEN
    Medicina generala si de familie
    - Consultatii medicina generala
    - Consult + tratament
    - Acupunctura terapeutica (consultatii de recuperare, tensiune)

    PROGRAM : LUNI-VINERI 10:00 – 13:00

  • DR. VACAREANU IVANCOV FLORENTINA
    Medic Specialist Cardiologie
    - Consultatii de specialitate cardiologie
    - Electrocardigrama – ECG
    - Test de efort
    - Ecografie de cord
    - Monitorizare/interpretare holter ECG / TA ( Tensiune )
    - Pachet ( Consult + ECG + Ecocord )

    * Cu bilet de trimitere de la medicul de familie, se deconteaza consultul si ecg-ul sau poate fi folosit doar pentru decontarea unui singur serviciu, cum ar fi ecocardiografie de cord / montare holter (TA/ECG) / test de efort

    PROGRAM : MARTI 08:30 – 13:00
    JOI 04: 00 – 19:30

  • VUCAN MARIA ANDREEA
    Kinetoterapeut
    - Gimnastica medicala, afectiuni ortopedice – fractura, entorsa, luxatie, alungire de tendoane, ruptura musculara, leziune de menisc sau de ligamente incrucisate , umar dureros si umar blocat
    - Reumatologie – discopatie lombara sau toracala , lombosciatica , lumbago acut , hernie de disc (HDL ) pre/post operatie , poliatrita reumatoida( PR), spondiloza cervicala

    PROGRAM :
    Luni, Joi 12:00 – 20:00
    Marti, Miercuri, Vineri 9:00 - 17:00

  • POPESCU ALEXANDRA DANIELA
    Tehnician maseur
    - Masaj somatic
    - Masaj reflexogen

    PROGRAM:
    LUNI 14:00 – 18:00
    MARTI 09:00 – 13:00
    MIERCURI 14:00 – 18:00
    JOI 09:00 – 13:00
    VINERI 12:00 – 16:00

  • BLAGOI RALUCA GEORGIANA
    Tehnician maseur
    - Masaj capilar
    - Masaj facial
    - Masaj cu pietre vulcanice
    - Masaj seated
    - Masaj sweedish

    PROGRAM :
    Luni 11:30 – 15:00
    MARTI 11:30 – 15:00
    MIERCURI 09:30 – 15:00

  • RUCSANDESCU GEORGIANA
    Tehnician maseur
    - Masaj de relaxare
    - Masaj reflexogen
    - Masaj de drenaj
    - Masaj therapeutic

    PROGRAM :
    Luni 08:00 – 20:00
    MARTI 08:00 – 20:00
    MIERCURI 08:00 – 20:00
    JOI 08:00 - 20:00
    VINERI 08:00 - 20:00
embed google maps
click here

Contact